Nie lubię używać słowa "koneser", ale w tym przypadku muszę. Egipt kojarzy się wszystkim jako typowa turystyka masowa, z której chętnie korzysta ogromna liczba Polaków przylatujących tam czarterami, siedzących w gronie znajomych blisko baru na plaży lub przy basenie i prześcigających się w komentarzach, kto ile drinków zdołał wypić w ciągu dnia. Tacy turyści wybierają ofertę wyjazdu do egipskich kurortów kierując się wyłącznie ceną, i wracając (mocno opaleni na czerwono) z wczasów do Polski właściwie nie są w stanie powiedzieć, z jakiego kraju wracają, bo nie widzieli w Egipcie nic i przebywali w hotelu takim samym, w jakim wcześniej byli w Turcji albo w Tunezji. Nawet ci, którzy wykupili wycieczkę fakultatywną, żeby np. obejrzeć piramidy i Sfinksa w Kairze, też ostatecznie dochodzą do wniosku, że nie warto było na taką wycieczkę pojechać, bo nie dość, że jej cena była mocno zawyżona, to stracili większość czasu na wizytach w rozmaitych sklepach, gdzie oferowano im egipskie tradycyjne produkty po cenach detalicznych obliczanych z marżą liczoną w setkach procentów.

Nasza propozycja nie jest skierowana do tych, którzy tak właśnie wyobrażają sobie wyjazd do Egiptu. Ten program, opracowany indywidualnie przez Ewę Zarychtę - pilota wycieczek z wieloletnim doświadczeniem, współautorkę książki o współczesnym Egipcie pt. "Księżyc zza nikabu", jest skierowany do tych podróżników, prawdziwych koneserów, którzy chcą zobaczyć w Egipcie wszystko to, co stanowi największe bogactwo tego kraju: najwspanialsze zabytki (których nie opłaca się pokazywać turystom na zorganizowanych masowych wycieczkach), krajobrazy w miejscach, których oglądanie powoduje dreszcze pozytywnych emocji, rozsmakowanie się w tradycyjnych i różnorodnych potrawach bliskowschodnich, serwowanych w starannie wybranych lokalach gastronomicznych i przyrządzanych z najlepszych ekologicznie uprawianych produktów rolnych, a także poznanie takich Egipcjan (np. Berberów mieszkających w oazie Siwa), z którymi obcowanie obali funkcjonujący powszechnie wśród turystów stereotyp, że wszyscy Egipcjanie czyhają tylko na to, aby wszelkimi sposobami "oskubać" zagranicznego turystę co do grosza.

Program ten został dopracowany w każdym szczególe w taki sposób, aby w każdym miejscu, w którym się znajdziemy, mogli Państwo wykorzystać w pełni wszystkie walory tego miejsca - zobaczyć jak najwięcej, poczuć wyjątkową atmosferę, doznać wszystkiego w zmysłowy wręcz sposób i jeszcze być rozpieszczonym terapiami dla ciała, których szeroki wachlarz oferują naturalne zalety rajskiej oazy Siwa (chłodne i gorące mineralne źródła, lecznicze błota i piaski).

Aby nagabywanie o napiwki i  ciągła konieczność dokupowania sobie wielu niezbędnych rzeczy np. napojów nie zakłócały Państwu pobytu i pozwoliły skupić się wyłącznie na tym, co w Egipcie jest najpiękniejsze i najlepsze, wyjazd ten został wyceniony tak, że praktycznie nie musicie Państwo zabierać ze sobą do Egiptu żadnych pieniędzy, poza kwotą 25$ na opłatę wizową i ewentualnie środkami na kupienie sobie dodatkowo czegoś, co Wam się wyjątkowo spodoba. To jest nasz nowatorski sposób wyceny oferty wyjazdowej, oparty na gruntownym doświadczeniu, analizach finansowych i przemyśleniach. Mamy nadzieję, że zarówno sam program, ze wszystkimi jego szczegółami, jak i cena tego wyjazdu, zostaną również przez Państwa dokładnie przeanalizowane i w końcowym efekcie docenione.

Ewa Zarychta, która będzie osobiście pilotem na tym wyjeździe, chętnie podzieli się z Państwem wszelkimi szczegółowymi informacjami na naszym funpagu ......, będzie zamieszczać tam dodatkowe posty z opisem trasy i pobytu w oazie Siwa, a także zaprasza do lektury książki "Księżyc zza nikabu" (autorki: Monika Abdelaziz i Ewa Zarychta), w której dokładnie opisuje, jak po pięciu latach poznawania odkryła ten Egipt, który rzeczywiście warto pokazać turystom.

PROGRAM
MK Adventure ma zatem niewątpliwy zaszczyt zaprosić na niesamowite, niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju wyprawy do pełnego tajemnic Królestwa Faraonów!!!