Lokalizacja

W trakcie tej wyprawy przemierzymy niezmiernie rzadko odwiedzane przez turystów tereny pomiedzy rzeką Omo a granicą z Sudanem. Będziemy mieli okazję zobaczyć jak żyją plemiona Surma, znane z brutalnych walk na kije Donga, zwiedzimy najprawdziwszą kopalnię złota oraz poznamy bliżej jedno z mniej znanych plemion w Etiopii. Polecamy tą wyprawę wszystkim, których fascynuje życie i kultura dzikich plemion Czarnego Lądu, niezależnie od tego czy byli już w Etiopii, czy dopiero mają to w swoich planach. Przewodnikim i skarbnicą wiedzy o Etiopii będzie Roman Burda (autor m.in. publikacji fotograficznej "Omo River, Ceremonies and rituals"), który w tym kraju spędził ponad 15 lat swojego życia.

Termin wyprawy
Cena
Przelot
Status
 Rezerwacja
06.09 - 20.09.2014
(wyjazd z polskim przewodnikiem)
 1960 USD 2600 - 2800 PLN  przyjmujemy zgłoszenia
15.11 - 29.11.2014
(wyjazd z polskim przewodnikiem)
 1960 USD 2600 - 2800 PLN  przyjmujemy zgłoszenia
minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 6 osób.
maksymalna liczba uczestników wyprawy to 7 osób.

Poza podanym powyżej terminem istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup od 2 osób - .


Dzień 1: Warszawa - Addis Abeba
Zbiórka na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do stolicy Etiopii przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot w godzinach wieczornych i transfer do hotelu w Addis Abeba.

Dzień 2: Addis Ababa - Jimma
Po śniadaniu robimy niezbędne zakupy na wyprawę i wyruszamy w drogę do miasta Jimma. Będziemy jechali przez terytorium Oromia, znane z upraw wysokogatunkowej kawy. Przeprawimy się także przez rzekę Omo.

Dzień 3: Jimma - Mizan Teferi
Z Jimma wyruszymy do Mizan Teferi. Po drodze zatrzymamy się na plantacjach kawy oraz herbaty. Znacząca część dzisiejszej podróży prowadzi przez zachwycający dziewiczy las górski.

Dzień 4: Mizan Teferi - Kibish
Z Mizan Teferi jedziemy do Kibish, centrum administracyjnego dzikiego plemienia Surma. Kobiety Surma, podobnie jak Mursi, słyną z noszenia w przeciętej dolnej wardze glinianych talerzyków. Po drodze zatrzymamy się z wizytą w najprawdziwszej kopalni złota. Kopalnia jest miejscem, gdzie koncentruje sie ogromna ilość przeróżnych dziwolągów z całej Etiopii, pragnących stać się szybko bogatym.

Dzień 5-8: Terytorium Surma
Rozbijamy nasze namioty nad rzeką Kibish. Miejsce to będzie naszą bazą wypadową przez najbliższe parę dni, w trakcie których składamy wizyty w okolicznych wioskach i zapoznajemy się z kulturą i życiem codziennym plemienia Surma. Plemię Surma znane jest przede wszystkim z bardzo brutalnych walk na długie kije Donga. Podczas wizyt w wioskach zobaczymy m.in. nastrzelenie tętnicy szyjnej młodych byków. Tak otrzymaną krew miesza się z mlekiem. Dla Surma jest to element codziennego menu. Jeden dzień poświęcimy na wizytę w naturalnych źródłach termalnych Magologni. To miejsce gdzie mężczyźni Surma malują swoje ciała.

Dzień 9-11: Terytorium Nyangatom
Podróż daleko na południe, do terytorium plemienia Nyangatom, bardzo blisko granicy z Sudanem. Po przybyciu na miejsce, nasze namioty rozbijamy bezpośrednio w wiosce plemienia. Co ciekawe, bardzo niewielu białym przybyszom udaje się zamieszkać w wiosce i nie jest absolutnie kwestią pieniędzy. Na miejscu będziemy mieli wiele czasu na zaznajomienie się z życiem i kulturą jednego z najniebezpieczniejszych plemion w Afryce. Kobiety Nyangatom noszą na szyjach całe kilogramy perełek. Manifestują w ten sposób swój stan materialny oraz pozycję w hierarchii plemiennej.

Dzień 12-15: Nyangatom - Addis Abeba - Warszawa
Czas poświęcony na powrót do Addis Abeby. Po przybyciu do stolicy transfer na międzynarodowe lotnisko, skąd samolot zabierze nas do Europy. Czekać nas będzie jedna przesiadka w europejskim porcie lotniczym na rejs do Warszawy.

 CENA ZAWIERA
 CENA NIE ZAWIERA

- uczestnictwo w programie imprezy
- wszystkie transfery
- opiekę polskiego przewodnika MK Adventure w trakcie całej wyprawy
- zakwaterowanie w namiotach i hotelach klasy turystycznej
- transport samochodem 4X4
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
- opłaty za pozwolenia wstępu do wiosek odwiedzanych plemion
- uczestnictwo w lokalnych świętach, obrzędach, weselach (jeżeli takowe będą się odbywać w okolicy w tym czasie)
- ubezpieczenie KL, NNW i BP

- przelotów międzynarodowych: Warszawa - Addis Ababa – Warszawa
- wizy do Etiopii (około 25 USD)
- śpiworów i karimat (należy wziąść ze sobą z Polski)
- posiłków oraz napoi (ok. 10 USD dziennie)
- zwyczajowych napiwków
- nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (od chorób przewlekłych, rezygnacji z imprezy turystycznej)
- opłat za filmowanie i fotografowanie
- wydatków własnych