Wyprawa do Angoli, jednego z najdroższych państw Afryki, które niezmiernie rzadko jest celem wyjazdów. Przełknąwszy gorzką pigułkę w postaci ceny za wyjazd, w zamian podziwiać będziemy niesamowite, wręcz nieziemskie krajobrazy, barwne plemiona koczownicze i klimatyczne pokolonialne miasteczka wtopione pomiędzy pustynię a ocean. Otaczać nas będzie dzika afrykańska przyroda, wspaniali i życzliwi mieszkańcy oraz po trosze duma z dołączenia do wciąż niewielkiej grupy globetroterów, którzy zostawili swoje ślady w tej części Czarnego Lądu.

Cena przelotu w tym terminie jest uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!
________________________________________________________________________

Dzień 1: Warszawa/Berlin – Luanda

Wylot do Angoli z Berlina lub z Warszawy (w zależności od ceny biletów lotniczych) z przesiadką w jednym z europejskich portów transferowych.Dzień 2: Luanda

Po przylocie do stolicy Angoli jedziemy do hotelu odespać trudy podróży. Rano jemy śniadanie, następnie udajemy się na zwiedzanie miasta. Początki miasta Luanda sięgają roku 1573. Na przełomie XVII i XVIII wieku było największym ośrodkiem handlu niewolnikami w tej części Afryki. Po odzyskaniu przez Angolę niepodległości zostało wybrane na stolicę kraju. Luanda dzieli się na Stare Miasto (Baixa de Luanda) oraz Wysokie Miasto (Cidade Alta). Stare Miasto to architektura typowo kolonialna, natomiast w Wysokim Mieście dominują nowoczesne budynki oraz wysokie biurowce i apartamentowce. Podczas zwiedzania zobaczymy między innymi jeden z najstarszych kościołów w Angoli, wybudowany w XVII. Jeśli czas pozwoli udamy się także z wizytą na lokalny targ.
Wyżywienie: kolacja

Nocleg: hotel 4* w LuandzieDzień 3: Luanda – Lubango

Dzisiejszy dzień rozpoczynamy od przejazdu na lotnisko, skąd samolot lokalnych linii zabierze nas do Lubango. Po wylądowaniu orzeźwia nas chłodniejsze, górskie powietrze. Jesteśmy na wysokości około 1700 m n.p.m. Po wylądowaniu jedziemy do miasta, które znane jest głównie dzięki monstrualnej wielkości figurze Chrystusa z marmuru. Okolice miasta są niezwykle urokliwe, a w porze deszczowe można podziwiać w pełnej krasie niezliczoną ilość rzek oraz przepięknych wodospadów. Po zwiedzeniu samego miasta jedziemy w góry, zobaczyć spektakularny krajobrazowo wąwóz Tunda Vala. Z miejsca gdzie podziwiać będziemy wąwóz rozciąga się niesamowita panorama na Pustynię Namib oraz Ocean Atlantycki.

Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja

Nocleg: Country Lodge Lubango.Dzień 4: Lubango – Namibe

Jemy śniadanie i ruszamy w dalszą drogę. Jedziemy w stronę Atlantyku, drogą o nazwie „Serra de Leba”. Trasa wije się przez wysokie i dzikie góry niezliczoną ilością serpentyn. Docieramy do nadmorskiego miasteczka Namibe, leżącego na skraju olbrzymiej i niezwykle surowej Pustyni Namib. Po obejrzeniu założonego przez Portugalczyków miasta, udamy się z wizytą do pobliskich wiosek, gdzie żyją lokalne plemiona Mucubal lub Mumhuila. Mucubal należą do grupy etnicznej Herero. Twierdzą, że pochodzą z Kenii i są spokrewnieni z Masajami. Kobiety Mucubal noszą pięknie dekorowane, duże nakrycia głowy zwane Ompota, a wokół piersi mają przewiązany łańcuch, służący jako biustonosz. Kobiety z plemienia Mumhaila noszą się równie charakterystycznie i kolorowo. Mają spódnice w tradycyjny wzór smakaka, a ich szyje otoczone są kolorowymi koralikami. Charakterystyczne są tutaj dość oryginalne fryzury, wymodelowane przy użyciu specjalnej mikstury zrobionej z krowiego łajna, oliwy, sproszkowanej kory oraz ziół.

Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja

Nocleg: hotel 3* w Namibe.Dzień 5: Namibe – Benguela

Większość dzisiejszego dnia spędzamy w trasie. Jedziemy na północ w kierunku miejscowości Benguela i Lobito. Po drodze zatrzymujemy się na piknik na jednej z dzikich plaż Oceanu Atlantyckiego. Dla chętnych możliwość kąpieli w rześkich wodach oceanu.
Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja

Nocleg: hotel 4* w Lobito lub Benguela.

Dzień 6: Benguela – Kumbira/Sumbe
Po śniadaniu wyruszamy w około 200 kilometrową drogę do Sumbe. Okolice miasta słyną z przepięknych, piaszczystych plaż. W przeszłości miasto było ważnym ośrodkiem handlu. Z Europy przywożono tutaj sól oraz tkaniny, które wymieniane były na niewolników. W drodze do Sumbe zwiedzimy miasta Benguela oraz Lobito. Po dotarciu na miejsce kwaterujemy się w hotelu przy samej plaży. Czas na relaks, spacery po okolicy oraz kąpiele w oceanie.
Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja
Nocleg: hotel 3* w Sumbe lub w Kumbira


Dzień 7: Sumbe –Calulo
Dzisiaj jedziemy z wizytą na plantacje kawy, do Cabuta Coffee Farm. Po drodze mijamy miasto Gambela, zatrzymamy się też na punkcie widokowym przy wodospadzie Cachoeiras. Tutaj też jemy obiad. Dla chętnych będzie możliwość kąpieli z przepięknym wodospadem w tle.

Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja
Nocleg: hotel w Calulo lub na farmie Cabuta.

Dzień 8: Calulo – Kalandula
Poranek spędzamy na farmie degustując pyszną i aromatyczną kawę. Następnie ruszamy do Kalandula. Pojedziemy przez Pedras Negras, zwane także Pungo Andongo. To charakterystyczne czarne skały, wystające ponad okoliczną sawannę, niektóre nawet na wysokość 200 metrów. Widok jest niczym ze scenerii filmu fantasy. Legendy głoszą, że w XVI wieku znajdowała się tu stolica mitycznego Królestwa Ndongo. 
Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja
Nocleg: prosty hotel, znajdujący się tuż przy Wodospadzie Kalandula.

Dzień 9: Kalandula – Park Narodowy Kissama
Po śniadaniu idziemy z bliska przyjrzeć się wodospadowi Kalandula, jednemu z największych i najpiękniejszych wodospadów w Afryce. Różnica poziomów w najwyższym miejscu wynosi tutaj około 105 metrów, szerokość to kilkaset metrów. Całość tworzy niezapomniany i spektakularny widok, który niełatwo będzie nam zapomnieć. Po wizycie nad Kalandula jedziemy w dalszą drogę, w kierunku Parku Narodowego Kissama. Po drodze zatrzymamy się na obiad w Ndalatando. Późnym popołudniem docieramy do położonego nad rzeką Kwanza, Kissama Kawa Camp.
Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja
Nocleg: River Lodge lub Kissama Camp.

Dzień 10: Park Narodowy Kissama
Wczesnym porankiem mamy rejs łódką po rmalowniczej rzece Kwanza, a następnie (po lunchu) safari w Parku Narodowym Kissama. Jest to największy park narodowy w Angoli. Jego powierzchnia to około 10 000 km2, w tym 120 km linii brzegowej. Niestety trwająca 26 lat wojna w Angoli doprowadziła do wyginięcia praktycznie wszystkich zwierząt, które kiedyś występowały licznie na tym terenie. Kilka lat temu rozpoczęto projekt o nazwie „Operacja Arka Noego”, który ma na celu odbudowanie populacji słoni oraz innych zwierząt.
Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja

Nocleg: River Lodge lub Kissama Camp

Dzień 11: Park Narodowy Kissama – Luanda
Pakujemy nasze bagaże do samochodu i udajemy się w drogę powrotną do Luandy. Trasa wiedzie przez niesamowitą Miradouro da Lua, czyli Dolinę Księżycową. Na długości 40 kilometrów ciągną się olbrzymie klify. Erozja spowodowana przez wiatr i deszcze utworzyła tu iście księżycowy, przepiękny krajobraz. To kolejny raz kiedy Angola zaskakuje nas widokami zupełnie nie z tej planety. Po dotarciu do Luandy będziemy mieli jeszcze czas na ostatnie zakupy.
Wyżywienie: śniadanie,obiad,kolacja

Nocleg: hotel w Luanda 4*

Dzień 12: Luanda – Warszawa (wylot)
W zależności od godziny wylotu jedziemy na kolejne zwiedzanie stolicy. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

Wyżywienie: śniadanieDzień 13: Warszawa


Przylot do Warszawy lub Berlina z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

________________________________________________________________________

TERMIN WYJAZDU:


19.06 - 01.07.2018
- wolne miejsca / REZERWACJA

Poza podanym powyżej terminem istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup od 2 osób - zapytaj o szczegóły oferty.

________________________________________________________________________

STATUS WYPRAWY: przyjmujemy zgłoszenia na ten termin
________________________________________________________________________

CENA: 5600 USD /osobę
minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 8 osób
________________________________________________________________________ 

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • opiekę polskiego pilota MK Adventure w trakcie całej wyprawy
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika
 • transport samochodem 4X4
 • transfery hotel – lotnisko – hotel
 • przelot wewnętrzny: Luanda - Lubango
 • wszystkie opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów, parku narodowego, opłaty drogowe,
  mostowe itp.
 • zakwaterowanie w hotelach wyszczególnionych w programie (pokoje dwuosobowe) lub w
  razie braku miejsc w innych o tym samym standardzie
 • wyżywienie: wyszczególnione w programie imprezy
 • pośrednictwo wizowe w Ambasadzie Angoli w Warszawie
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego: Berlin/Warszawa – Luanda – Berlin/Warszawa (3800 PLN –
  4800 PLN)
 • wizy do Angoli (200 USD)
 • napoi w hotelach i w restauracjach
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • zwyczajowych napiwków
 • dodatkowego nieobowiązkowego ubezpieczenia (od chorób przewlekłych, rezygnacji z wyprawy)
 • wydatków osobistych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1230 USD